Návod, Který Vám Poradí, Jaká Kyveta se Hodí k UV VIS Měření a s Jakými Materiály Kyvet Pracovat

Výběr kyvet pro měření UV VIS může být pro někoho oříšek. Ne všechny materiály budou fungovat při každém experimentu, takže je nutné naučit se několik základních pravidel jejich výběru. Na této stránce si projdeme všechny důležité faktory, na které byste měli při nákupu UV VIS kyvety dávat pozor.

Kyveta a Její Možné Výrobní Materiály

Nejdůležitějším faktorem při hledání ideální UV VIS kyvety je materiál, ze kterého je kyveta zhotovena. Na trhu se můžeme setkat s celou řadou různorodých materiálů. Nejpopulárnější čtyři materiály jsou následující:

•    Optické sklo či Pyrex sklo
•    UV křemen
•    IR křemen
•    Safír

Každý z těchto čtyř materiálů má své silné a slabé stránky. Vše záleží na způsobu, jakým je hodláte použít. Začneme s optickým sklem.


Pokud máte skromný rozpočet, budete chtít kyvetu z optického skla. Tento materiál funguje skvěle na škále VIS a rozsah přenosu (340-2,500 nm) je v tomto případě také dostatečný. 
Většina aplikací bude spadat do zmíněného rozsahu a mnoho z nich nepotřebuje další UV body, které by vám poskytly ostatní materiály.

UV křemen je krok nad optickým sklem. Za křemen si budete muset připlatit, ale získáte tak rozsah 190-2,500 nm. Pro UV experimenty je UV křemen naprostým základem. Doporučujeme vám nesnažit se v tomto případě ušetřit nákupem levné UV buňky. 

IR křemen je skvělou volbou pro kyvety sloužící k měření UV VIS. Rozsah je v tomto případě 220-3,500 nm, skvělé jak pro UV tak i IR. 

Safír je úžasným materiálem pro kyvety. Safír je velice tvrdý, takže je odolný vůči poškození a poškrábání. Rozsah safíru je neuvěřitelných 250-5,000 nm. Samozřejmě se také jedná o ten nejdražší materiál. Safír je skvělý v případě, kdy nemáte v plánu šetřit
 

MateriálRozsahPrice
Optické sklo340 - 2,500 nm$
UV Křemen190 - 2,500 nm$$
IR Křemen220 - 3,500 nm$$$
Safír250 - 5,000 nm$$$$

Kyveta pro Spektrometry UV VIS

Nejpopulárnější kyvety pro UV VIS jsou Typ 1UV10 a Typ 5UV10. Typ 1 a Typ 5 jsou téměř identické. Jediným rozdílem je, že buňky Typu 1 mají čtvercové rohy, zatímco Typ 5 má rohy kulaté. Níže je k dispozici fotografie.

Typ 5UV10 je skvělou volbou pro někoho, kdo hledá vysoce kvalitní UV křemenovou kyvetu. Získáte rozsah křemene a díky spodní části ve tvaru U ušetříte peníze, jelikož je výroba jednodušší než v případě pětidílné konstrukce Typu 1UV10. Typ 5UV10 stojí pouhých $54 což je skvělou zprávou pro laboratoře, které nemají menší rozpočty. 

Fluorescenční Kyveta pro UV VIS

Buňky typu 1FLUV10 je nejzákladnější kyvetou pro UV VIS měření. Všechna okénka jsou náležitě naleštěná. Typ 1FLUV10 vás vyjde na asi $125. Co se alternativ na trhu týče je toto opravdu skvělá cena. Na rozdíl od kyvet pro spektrometry se fluorescenční kyvety nenabízejí ve variantě tvaru U.

Kyveta na Míru pro UV VIS

Pokud se vám výše zmíněné kyvety nehodí, pak pro vás máme skvělou zprávu. Stovky různých kyvet z naší produktové řady vám můžeme připravit na míru. Stačí, abyste nám dodali potřebné specifikace a můžete získat kyvetu vašich snů. 


Nyní máte možnost pořídit si perfektně padnoucí kyvetu na UV VIS experimenty za skvělou cenu. 


Přejeme mnoho úspěchů!
The FireflySci Team